Słoneczna, zachwycająca Grecja! Jaki jej region wybrać na wakacyjny wypoczynek?

Grecja niewątpliwie należy do jednego z najpopularniejszych, wakacyjnych kierunków. Jej piękne krajobrazy, ciekawa historia i jej pozostałości oraz ciepły klimat kuszą tysiące turystów, każdego roku. Nic dziwnego oferuje ekskluzywne kurorty na kontynencie, jak i na swoich wyspach. Które, regiony Grecji będą najlepszym kierunkiem na błogi i udany wypoczynek?

Greckie wakacje – polecane miejsca

W Grecji kontynentalnej jest bez liku wspaniałych pod kątem turystycznym miejsc. W tej części znajdą coś dla siebie zarówno osoby oczekujące beztroskiego relaksu na piaszczystej plaży, jak i Ci, którzy wolą aktywny wypoczynek, czy też lubią zwiedzać! Tu zobaczą wyjątkowe, największe zabytki starożytnego świata. Do atrakcyjnych regionów Grecji kontynentalnej zalicza się: Attykę, Chalkidiki, czy też Riwierę Olimpijską. Poleca się również Peloponez i Tesalię. Poza tym z pewnością atrakcyjny i niezapomniany wypoczynek gwarantują greckie Wyspy! Wśród nich ogromną popularnością cieszy się Kreta, Santorini, Zakynthos, Korfu oraz Rodos. Każda z wysp jest różnorodna, przepełniona grecką kulturą i wspaniałą architekturą. Przede wszystkim zachwycają walorami naturalnymi.

1 thought on “Słoneczna, zachwycająca Grecja! Jaki jej region wybrać na wakacyjny wypoczynek?

  1. W rankingu wysp, greckie wyspy wygrywają w Europie! Jest tam wszystko, rajskie plaże, dobre jedzenie i ciekawa kultura.

Comments are closed.