Romantyczny wieczór we dwoje. Jakie filmy warto obejrzeć?

Wspólne oglądanie filmów potrafi do siebie zbliżyć. Szczególnie, jeśli tytuły produkcji zostaną odpowiednio dobrane. Poniżej znajduje się lista, która doskonale sprawdzi się podczas nastrojowego wieczoru we dwoje.

Słodki Listopad

Film opowiada historię Sary, która często zmienia partnerów. Jej zasada jest prosta. Z nikim nie wiąże się na dłużej niż 30 dni, a każdy jej kochanek po zakończeniu związku musi stać się lepszym człowiekiem. Czy to zadanie jest realne do wykonania? Do tej pory było. Teraz Sara spotyka Nelsona. Pracoholik nie angażuje się w poważne relacje, a przed kobietą stoi nie lada wyzwanie. W rolach głównych występują Charlize Theron i Keanu Reevs.

Ona

Samotny pisarz pragnie bliskości i wsparcia. Niespodziewanie wdaje się w romans z systemem operacyjnym, który zdaje się spełniać wszystkie jego potrzeby. Film w intrygujący sposób ukazuje historię miłości oraz wpływ nowoczesnej technologii na życie człowieka. Pisarz został świetnie odegrany przez Joaquina Phoenixa.

Czas na miłość

Tim Lake odkrywa, że potrafi podróżować w czasie. Postanawia wykorzystać swoje zdolności do odnalezienia prawdziwej miłości. Ta romantyczna komedia wciąga i gwarantuje doskonałą zabawę pełną ciepła i wzruszeń, choć nie zawiera w sobie zaskakujących zwrotów akcji czy trzymającej w napięciu historii.

Notting Hill

Komedia romantyczna ukazuje życie rozwiedzionego księgarz. William prowadzi monotonne i dość smutne życie do czasu, kiedy jego księgarnię odwiedza piękna i popularna aktorka, Anna Scott. Teraz świat mężczyzny nabierze rumieńców!

A Ghost Story

Romantyczna historia, która gwarantuje wzruszenie i wyciśnie wiele łez. Fabuła filmu opowiada o zmarłym mężczyźnie powracającym w postaci ducha do swojej żony. Pragnie nawiązać z nią kontakt, choć nie jest w stanie tego uczynić. W efekcie z ukrycia obserwuje jej mijające dni.

Amelia

To wyjątkowe połączenie baśni i komedii romantycznej gwarantuje szeroki wachlarz emocji – od śmiechu, aż po łzy. Scenariusz filmu jest prosty. Zmysłowa Amelia jest samotną dziewczyną żyjącą w Paryżu, a jej głównym zajęciem jest niesienie ludziom radości.